Joël Verstoep (30) van de Hervormde Gemeente Barneveld hielp middenin de coronatijd met de inrichting van een 24-7 gebedsruimte in zijn kerk. Gemeenteleden konden daar een week lang non-stop bidden. Al twee keer eerder organiseerde de kerk een gebedsweek. Zeker nu er zoveel niet meer mag door de crisis en de onzekerheid groot is, blijkt de behoefte aan zulke initiatieven groot.
“We zijn een grote kerk. Gewoonlijk komen er duizenden mensen in de gemeente en hebben we acht diensten op een zondag, in drie verschillende gebouwen. Van de ene op de andere dag viel dat allemaal weg. Je mag nog maar met dertig mensen in een dienst zijn. Van diverse kanten kregen we toen de vraag of we niet weer eens een week lang onafgebroken konden bidden. We vonden dat eigenlijk wel een goed idee.”
Dikke trui of jas mee!
“Eerst dachten we eraan iets online te doen, maar juist de behoefte aan een fysieke plek bleek groot. En met wat extra voorzorgsmaatregelen bleek het in de praktijk best makkelijk een gebedsruimte aan te bieden die coronaproof was. Handpompjes bij de deur, maximaal twee mensen, geen gemeenschappelijke aanbiddingsuurtjes en alle ramen open. Van tevoren waarschuwden we de bidders al: dikke jas of trui meenemen.”
Veel onzekerheid